Dentysta Stalowa Wola

zestawienie dentystów z miasta

Tragiczny stan uzębienia Polaków - ubytki

Tak to my Polacy zajmujemy ostatnie miejsca pod względem stanu uzębienia wśród europejczyków. Wyprzedzają nas prawie wszystkie kraje należące do uni europejskiej. Dlaczego tak się dzieje oraz jakie są przyczyny utraty zębów - postaram się wymienić w poniższym artykule.

 

Najczęstrze przyczyny utraty zębów wsród Polaków:

1. Próchnica zębów

Jest to najczęściej występująca choroba jamy ustnej - występująca niemal u wszystkich na całym świecie. Przyczyną są zaniedbania we wczsnym wieku, gdy jeszcze nie posiadamy stałych zębów. Na początku atakuje zęby mleczne - które są bardziej poddatne a później przechodzi na stałe. Dlatego ważne jest dbanie u dzieci w profilaktykę, wczesne wykrywanie oraz leczenie.

2. Urazy, wypadki, sztuki walki

Ta przyczyna nie jest zależna za bardzo od nas. Ryzyko zwiększają sporty ekstremalne oraz sztuki walki. Jednak stosowanie ochraniaczy oraz osłonek - może napewno zniwelować lub nawet całkowicie zapewnić ochronę przed utratą zębów.

3. Choroby dziąseł, zapalenie, krwawienie

Choroby dziąseł w 99% przypadków spowodowane są barkiem lub niewłaściwą chigieną jamy ustnej. Nie usuwanie nalotów, złogów oraz kamienia prowadzi do obniżenia dziąseł prowadzi do stanów zapalnych wywołując między innymi: zapalenie przyzębia, okostnej. Chotoby prowadzą do rozluźnienia zęba w dziąsłach - pojawienia się ruchu, a następnie skutkuje utratą pięknego uśmiechu.

Protetyka w stomatologii czyni duże postępy, jednak nawet najlepszy implant to nie to samo co zdrowy ząb.
Linki do najczęściej polacanych stomatologów:

Wszczepianie Implantów
dentysta Piotr Trafidło
Najlepszy implantolog w mieście


To miejsce czeka na Ciebie
Każdy stomatolog ma szansę

znaleźć się w tym miejscu.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013 dentysta.stalowa-wola.pl