Dentysta Stalowa Wola

zestawienie dentystów z miasta

Krwawienie z dziąseł - problem Polaków

Problem krwawiących dziąseł jest bardzo powszechną sprawą w polskim społeczeństwie. Tylko niewielka część społeczeństwa jest świadoma czym grozi odwlekanie wizyty u dentysty stomatologa. Brak codziennej higieny jamy ustnej oraz wizyt tzw. przeglądów powoduje w przyszłości utratę zębów.

Krwawienie dziąseł najczęściej występuje poprzez złą higienę zębów oraz przyzębia której częścią są dziąsła. Nie usuwanie płytki nazębnej podczas szczotkowania prowadzi do stanu zapalnego co objawia się krwawieniem oraz bólami. Gdy takie stan rzeczy będzie trwał długo płytka nazębna przemieni się w kamień a wtedy procesy zapalne posuną się dużo dalej.

Proces zapalny pod kamieniem nazębnym toczy się dalej tylko jest mniej widoczny. Odsłania to szyjki zębów ponieważ dziąsła już się obniżyły. Dlatego ważnym aspektem w higienie jamy ustnej jest regularne szczotkowanie oraz usuwanie złogów oraz kamienia nazębnego gdy tylko zaczyna powstawać.

Z powyższych powodów wynika, że 2 razy do roku powinniśmy wykonać zabieg oczyszczania zębów ze złogów oraz kamienia nazębnego. Metod jest kilka, jednak przy usuwaniu kamienia warto pokusić się również o dodatkowy zabieg tzw. piaskowanie zębów.
Linki do najczęściej polacanych stomatologów:

Wszczepianie Implantów
dentysta Piotr Trafidło
Najlepszy implantolog w mieście


To miejsce czeka na Ciebie
Każdy stomatolog ma szansę

znaleźć się w tym miejscu.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013 dentysta.stalowa-wola.pl