Dentysta Stalowa Wola

zestawienie dentystów z miasta

Leczenie Kanałowe pod Mikroskopem

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu zwiększa wielokrotnie jakość oraz gwarantuje że ząb zostanie prawidłowo naprawiony. Doświadczenie stomatologa jest również ważne - jednak brak narzędzia jakim jest mikroskop wpływa znacząco na gwarancję poprawnego wyczyszczenia kanałów oraz wypełnienia.

 

Widzenie w powiększeniu przy użyciu mikroskopu, umożliwia dentyście bardzo dokładną pracę na niewielkim polu roboczym np.: o wielkości 0,01cm². Mikroskop używany w mikrochirurgii powinien mieć kilka powiększeń (od x4 do x25), możliwość obrotu głowicy o 180°, ogniskową w zakresie 200-250mm oraz dobre oświetlenie.

Pozwala to przy leczeniu kanałowym m. in. na:

  • znalezienie i wyleczenie nie tylko głównych ale też dodatkowych kanałów korzeniowych zęba wraz z ich odnogami, które w tradycyjnym leczeniu często są pomijane co jest przyczyną  niepowodzenia leczenia lub nie dokładym wypełnieniem. Co w przyszłości prowadzi do powstania ubytku.
  • usunięci z kanałów wkładów protetycznych, cementów i klejów uzupełniających kanał oraz uszkodzonych narzędzi endodontycznych.

Dodatkowym warunkiem skutecznego leczenia jest użycie endometru - który pozwala na pomiar głębokości kanałów, co umożliwia wyczyszczenie całej powierzchni kanałów.
Linki do najczęściej polacanych stomatologów:

Wszczepianie Implantów
dentysta Piotr Trafidło
Najlepszy implantolog w mieście


To miejsce czeka na Ciebie
Każdy stomatolog ma szansę

znaleźć się w tym miejscu.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013 dentysta.stalowa-wola.pl