Dentysta Stalowa Wola

zestawienie dentystów z miasta

Implanty nowoczesna protetyka

Co to takiego -  IMPLANT?

Naturalny ząb składa się z korony zęba (część zewnętrzna - widoczna) oraz korzeni tkwiących w kości pod dziąsłami. Implant zastępuje korzeń na którym mocowana jest korona - sztuczny ząb

 

Implanty to aktualnie najbardziej nowoczesna metoda uzupełnienia braków zębowych. Polega na wszczepieniu metalowej, specjalnie zaprojektowanej śruby w kość szczęki tzw. implantu. Wstawienie implantu to nie to samo co wstawienie zęba. To tylko początek procesu mającego na celu uzupełnieniu braku. Gdy wszczepiony implant przyjmie się do ciała to możemy na nim umieścić koronę. To właśnie ona uzupełni brakujące miejsce sztucznym zębem.

Ceny tak wstawianych zębów kształtują się w bardzo szerokim zakresie. Uwarunkowane jest to bardzo wieloma czynnikami. Do najważniejszych możemy zaliczyć: jakość implantu, doświadczenie stomatologa, który ząb zostaje odbudowywany oraz jakości kości. Czasami potrzebna jest nadbudowa kości aby wkręcić implant. Do kosztu implantu dochodzi również koszt sztucznego zęba nakładanego na wszczepiony implant. Cena takiego uzupełnienia pojedyńczego braku to koszt od 3tyś. zł do ponad 6tyś zł.

Pomimo że jest to najlepsza metoda protetyczna. Dająca największy komfort pacjentowi - z powodu ceny nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nawet w przypadku przednich zębów.
Linki do najczęściej polacanych stomatologów:

Wszczepianie Implantów
dentysta Piotr Trafidło
Najlepszy implantolog w mieście


To miejsce czeka na Ciebie
Każdy stomatolog ma szansę

znaleźć się w tym miejscu.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013 dentysta.stalowa-wola.pl